search england language

Aktuálny rozhovor s FLYING EMOTIONS nie len o parkoure

Po dvoch rokoch sme sa spojili so zakladateľom parkourovej skupiny zo stredného Slovenska aby sme zistili čo majú nové. 

Aktuálny rozhovor s FLYING EMOTIONS nie len o parkoure

Po dvoch rokoch sme sa spojili so zakladateľom parkourovej skupiny zo stredného Slovenska aby sme zistili čo majú nové. 

Ivan je zakladateľom Flying Emotions crew, ktorá sa vo voľnom čase venuje športovej aktivite zvanej "parkour". Aktívne pôsobia v Dubnici nad Váhom, kde aj pravidelne a poctivo trénujú. Pred dvoma rokmi sme s chalanmi robili rozhovor, no od tej doby sa toho dosť zmenilo. Oslovili sme preto opäť Ivana, aby nám porozprával niečo nové a zaujímavé čo sa za ten čas zmenilo. 

Ak by niekomu nebolo jasné, čomu presne sa chalani venujú, tak tu je krátke vysvetlenie:

Čo je to Parkour?

Ten, kto nepozná pojem "Parkour" alebo "Freerun", tak si ich v krátkosti predstavíme. Je to disciplína pôvodom z Francúzka, ktorej základom je dostať sa bezpečne z jedného bodu do druhého, pomocou vlastného tela. Parkour pomáha v prekonávaní prekážok v okolitom prostredí a zameriava sa na tréning účinných pohybov v rozvoji tela a mysle.

Ahoj Ivan. Od posledného rozhovoru s tebou a celou skupinou Flying Emotions prešli už dva roky. Prezraď nám čo máte nové?

Ahoj , no od posledného rozhovoru sa zmenilo hlavne to že na Slovensku som z toho kanálu spravil najväčší slovenský parkour kanál ktorý známy aj Čechách medzi najznámejšími takýmito kanálmi ako je môj, teda čo sa venujú parkouru a pohybu , napríklad názov môjho kanálu neni neznámy pre človeka ako je Tary , Sahir alebo parkour skupina Freemove , všetci títo ľudia majú veľmi veľké počty odberateľov a podarilo sa mi zaradiť medzi nich aj kanál Flying Emotions ktorý ľudia berú jeden z tých hlavných parkour kanálov v Česku a Slovensku.

Na vašom YouTube vidieť, že záujem o vás sa zvýšil a samozrejme aj zručnosti v parkoure. Pribudli aj ďalší členovia, alebo ste stále v tom istom zložení?

Zloženie sa úplne zmenilo a to hlavne v tom že už ten kanál v podstate vediem iba ja a teraz som zobral k sebe ešte jedného kamaráta Tomáša ktorý mi dosť pomáha , tým že si vie aj sám natočiť video aj zostrihať , to som doteraz nemal a potreboval som to tak preto sa to tak zmenilo a som za to rád.

Objavili ste nejaké nové zaujímavé miesta na trénovanie parkour a freerun, alebo sa stále pohybujete vo svojom okolí? 

Väčšinou tréning je stále na tých istých miestach ale vždy sa snažíme vymyslieť niečo nové na tom mieste.

Keď si zaspomínaš na svoje začiatky a tam kde si teraz, čo bolo podľa teba to najťažšie na tvojej ceste? 

Podceňovanie , vždy som bol a ešte aj som ale našiel som teraz to čo som potreboval v Erorrecords , začínam sa trošku venovať aj hudbe , Erorrecords je firma kde Erik teda Eror robí hudbu konkrétne rap a ja mám za úlohu strih a točenie klipov a chystám aj vlastné pesničky či už sám alebo aj s rapperom Erorom a on je človek ktorý ma podrží a rozumie mi a nikdy ma nepodceňuje ale verí mi , mám ho moc rád za to.

Počuli sme, že ste mali nejaký spor z českým youtuberom. Povieš nám k tomu niečo viac? 

Áno bol to Tary , robí veci teda videá ktoré by nemal ukazovať komunite ktorú si vytvoril ,ukazuje deťom veci ktoré by nemali vidieť v tom veku v akom sú. Vraví o mne že kopírujem jeho tvorbu ale pritom on to kopíruje celé zo zahraničného YouTube , ja odmietam priznať že kopírujem jeho tvorbu pretože v mojich videách je stále parkour pričom v jeho videách parkour alebo pohyb už nebol ani nepamätám a pohyb a parkour bol podľa mňa dôvod prečo mu ľudia dali ten odber, jeho kanál je momentálne dosť trend pretože robí kontroverzný obsah ale všetko raz končí takže nedávam tomu veľa času kým to aj deti pochopia.

Existuje pre teba nejaký vrchol alebo ciel, ktorý by si chcel v parkoure dosiahnuť?

V parkoure asi len trénovať a prirodzene sa učiť nové veci a zlepšovať triky čo už viem. Ale ohľadom YouTube by som chcel 100 000 odberateľov a potom popritom pomáhať v Erorrecords.

Čo by si odkázal začiatočníkom venujúcim sa tejto športovej aktivite? 

Že nech trénujú a musia hľadať v tom motiváciu , lebo pokiaľ nevieš prečo to robíš tak je to zbytočné.

Aké máš plány do budúcna?

Parkour campy spojené s rappom, dávať von vlastné songy , natočiť profesionálne parkour video s celým teamom ľudí a samozrejme s profesionálnou technikou teda kamery , stabilizátory a tak ďalej.

Ďakujem za rozhovor a prajem veľa úspechov. 

Ďakujem aj ja za rozhovor.

Ak vás zaujíma viac, určite si kliknite na ich facebook stránku, kde nájdete aktuálne novinky a všetky aktuálne videá nájdete na ich YouTubekde je to naozaj pestré. Nájdete tam videá zábavné, súťažné, akčné, ale vždy sa to točí okolo parkouru. 

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com Flying Emotions

18.11.2018 21:14