search england language

Ako bojovať s nadbytočnými kilami?

Sľúbili ste si, že cez vianočné sviatky budete menej jesť a budete sa snažiť robiť všetko preto, aby ste nepribrali? Žiaľ, sľuby ostali len sľubmi a realita je úplne iná.

Ako bojovať s nadbytočnými kilami?

Sľúbili ste si, že cez vianočné sviatky budete menej jesť a budete sa snažiť robiť všetko preto, aby ste nepribrali? Žiaľ, sľuby ostali len sľubmi a realita je úplne iná.

Ak vás trápia nadbytočné kilogramy a chcete sa vrátiť k pôvodnej váhe, stačí sa riadiť nasledujúcimi radami a uvidíte, že kilogramy, ktoré ste za tak krátky čas pribrali, zhodíte za podstatne kratší čas, ako ste predpokladali.


Doprajte si ranný tréning

Aj keď ráno podaktorí z vás vôbec nestíhajú, odporúča sa absolvovať ranný tréning. Z viacerých štúdií vyplýva, že ranná niekoľkominútová rozcvička a prechádzka vás naštartuje a čo je najhlavnejšie, zníži chuť do jedla. Po tréningu sa budete cítiť šťastnejšie, plní energie, čím stihnete vybaviť podstatne viac vecí.Na začiatok vám odporúčame kúpiť si činky a nájsť si na internete základné cviky s činkami. Zo začiatku to príliš nepreháňajte. Postupne pridávajte na obtiažnosti.

Prečítajte si: Ak sa chcete pustiť do cvičenia, máme tu niekoľko zaujímavých rád pre začiatočníkov.


Nevynechávajte raňajky a snažte sa jesť pravidelne menšie porcie

Keď sa snažíme schudnúť, prirodzene sa snažíme menej jesť a častokrát zabúdame raňajkovať. Raňajky sú však najdôležitejším jedlom dňa a práve preto by sme na ne nemali zabúdať. Tým, že ich budete vynechávať, neschudnete, práve naopak, ešte viac priberiete. Doobeda vás chytí vlčí hlad a zjete všetko, čo vám príde pod ruku. Jedzte preto každé ráno. Radšej si skôr privstaňte a pripravte si zdravé raňajky bohaté na bielkoviny. Jedzte biele jogurty, vajcia, ale doprajte si aj dostatok ovocia a zeleniny.


Všade, kde môžete, chodievajte peši

V súčasnej dobe sme zvyknutí neustále sa niekam voziť. Ak ale chcete bojovať s nadbytočnými kilami, snažte sa všade, kde sa dá, chodiť pešo. Aj obyčajná chôdza vám pomôže upraviť si váhu. Spevníte si svalstvo na nohách a tuk z rizikových partií ako zadok a stehná sa bude pomaly, ale isto vytrácať.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebookinstagram a samozrejme YouTube kanál, kde budú pribúdať ďalšie príspevky a zaujímavé články.

 

 

Zdroj fotografií: pixabay.com

27.01.2018 12:53