search england language

7 tipov pre cestovateľa pod stromček

Ak patríte medzi zábudlivcov a ešte stále hľadáte darček pod stromček, tak možno vám pomôže tento článok. 

7 tipov pre cestovateľa pod stromček

Ak patríte medzi zábudlivcov a ešte stále hľadáte darček pod stromček, tak možno vám pomôže tento článok. 

Ešte stále existuje veľa ľudí, ktorí nakupujú darčeky na poslednú chvíľu. Ak patríte medzi nich, tak ostaňte v kľude, pretože všetko sa ešte dá zachrániť nákupom cez internet. Preto tu máme pre vás zoznam darčekov, ktoré by sa vám mohli páčiť.

1. Cestopisy a knihy pre cestovateľov

Minulé Vianoce sa predávali knižky od travelhackerky Janky ako teplé rožky. Ani nestihli vychladnúť a boli fuč. Pred pred pár dňami vydala druhé vydanie.

2. Daruj zážitok

Darovať zážitok je ten najlepší dar, aký môžete dať. Čo tak darovať pod stromček celoročnú permanentku na všetky podujatia OZ Cestou necestou v roku 2019 pre 2 osoby? Táto možnosť platí iba do Vianoc.

 

3. Pomôž deťom v Ghane

Dobrovoľníčka Maťa už pred 12 rokmi založila sirotinec v Ghane, v ktorom sa starajú o 50 detí. Viac o projekte v článku, na webe alebo facebooku.

"V Tamale v štvrti Nyohini, kde som ako jediná beloška mesiac bývala, je mestský detský domov. V roku 2006 sme s mojím ghanským kamarátom Taajom založli organizáciu CINORG (Children In Need Organization), ktorá tento detský domov prevádzkuje. Ponúkame možnosť sem prísť pracovať ako dobrovoľník. Sú tu deti od novorodeniatok po školopovinné, súčasťou areálu je aj škola. Miestni aj zahraniční dobrovoľníci u nás môžu deti učiť, starať sa o bábätká - kŕmiť ich, prebaľovať, hrať sa s nimi, alebo pomáhať s prácami okolo budovy sirotinca."

4. Podpor cestovateľov alebo získaj podporu pod stromček 

OZ Cestou Necestou prostredníctvom Expedičného fondu podporujú dobrodružné expedície Slovákov vo svete. Od roku 2015 podporili cez 12 expedícií sumou cez 2000€. Minulý rok podporili expedíciu Mira Peťa a Roba Vrláka s extrémnym skialpinizmom v Peru (článok) a Petra Perešíniho na jeho cykloceste naprieč USA a Kanadou (článok). 

Prezentácia Mira Peťa bude v januári v Banskej Bystrici a Žiline. Jeho parťák Robo Vrták bude prezentovať v Bratislave.

5. Ak mate radi klasiku, skúste tieto ponožky 

,,Poznáte značku Darn Tough? Ani ja som pred rokom nepoznal. V lete som mal jedny v Pakistane. Po 7 dňoch s jedným párom som cítil, že by bolo na čase ich vystriedať. No po jednom dni, keď som mal iné, tak som sa k nim vrátil. Sedeli ako uliate. A sú to asi jediné ponožky na svete s doživotnou zárukou". - prezradil Michal Knitl

6. Ultralight a merino oblečenie

Budúcnosť vidím v cestovaní naľahko s kvalitnou výbavou. Pozrite si čo ponúka úžasný a asi jediný slovenský obchod s ultralight výbavou.  K ľahkému batohu, stanu či spacáku mať také merino termoprídlo od Devoldu alebo iných značiek zo severu Európy, kde na seba dávajú iba čistú kvalitu, a môžete ísť do sveta. 
Okrem toho by som odporúčil navštíviť aj stránku froggywear.sk kde taktiež nájdete skvelé merino oblečenie. 

7. Snowboardový inštruktor "pod stromček" 

,,Viete čo som robil predtým ako som napísal prvý cestopis, začal prezentovať a založil OZ Cestou necestou? Niekoľko zím som bol snowboardovým inštruktorom. A teraz, aj vďaka tomu, že na podujatiach po Slovensku budete začiatkom roka stretávať Milana, budem mať viac času tráviť v horách. Ak by ste hľadali snowboardového inštruktora, dajte vedieť. " - prezradil Michal Knitl

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook a instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: https://www.cestounecestou.sk/, zdroj titulnej fotografie: pixabay.com

20.12.2018 21:56