search england language

30 dní v raji menom BALI & Gili Islands

Predstavte si, že celý mesiac strávite na nádhernom exotickom mieste plného slnka, pláži, priezračného mora a všetkého čo patrí k letnému relaxu.

30 dní v raji menom BALI & Gili Islands

Predstavte si, že celý mesiac strávite na nádhernom exotickom mieste plného slnka, pláži, priezračného mora a všetkého čo patrí k letnému relaxu.

Presne tak, leto sa nám nezadržateľne blíži a to znamená jedinú vec - letná dovolenka. Ak ste ešte nepremýšlali nad miestom či destináciou kam vyraziť, možno vás inšpiruje práve tento článok. 

Natrafil som na cestovateľa menom klokyn (jeho YouTube kanál), ktorý strávil 30 dní na mieste snov. Jeho cesta viedla do Indonézie, presnejšie na Bali a úžasné ostrovy Gili. Bali je indonézsky ostrov nachádzajúci sa na západnom konci súostrovia Malé Sundy, medzi ostrovmi Jáva na západe a Lombok na východe. Patrí medzi jednu z 33 provincií v Indonézii s hlavným mestom Denpasar na juhu ostrova. Obyvatelia sú hinduisti a islámisti. V dnešnej dobe je to veľmi populárna a už aj dostupná destinácia pre ľudí. Smútné však je, že sa za posledné obdobie veľmi znečistili známe pláže a more obrovským množstvom odpadu a plastov. Dokazujú to videá kolujúce na internete a nie je to naozaj príjemný pohľad. Je to výsledok doby a ľudskej hlúposti. Napriek tomu, je to skvelá destinácia, ktorá úrčite stojí za návštevu a nájdu sa tu ešte aj nejaké čisté pláže.

TIP na dovolenkovú aktivitu: V prípade, že by ste chceli pomôcť svetu či prírode celkovo a nudili by ste sa počas dovolenky, môžete tento odpad začať zbierať.

1 mesiac okolo ostrovov Bali & Gili v Indonézii. Navštívime úžasné miesta ako Ubud, krásne pláže na juhu Bali a veľa vodopádov a chrámov v strednej a severnej Bali. Mali sme skvelý čas na plávanie, bicyklovanie a šnorchlovanie na ostrove Gili (Gili Air a Gili T.) a videli niekoľko korytnačiek. Na pláži Lovina v Bali boli aj skákacie delfíny! Silikóny v Bali a Gili sú rajom pre každého, kto si rád oddýchne na pláži, objaví miesta na motorke alebo výlet na skryté vodopády a chrámy v úžasnej a zelenej prírode Indonézie.

Ostrovy Gili sú určené pre každého návštevníka, či už mladomenželov, rodiny s deťmi, pre solo cestovateľov ale aj obyčajných ľudí túžiacich po zábave či oddychu. Gili tvoria tri ostrovy a to Gili Meno, Gili Trawangan a Gili Air

Gili Meno je prezývaný aj ostrov romantiky. Nájdete tam prevažne mladomanželov na svadobnej ceste alebo zaľúbené páriky, ktoré si úžívajú spoločné chvíle. Takže ak máte predstavu o pláži s bielym pieskom, priezračnou vodou a pohľad na západ slnka s drinkom v ruke, toto je tá správna voľba.

Gili Trawangan na tento ostrov chodia vyznávači zábavy, osláv, rozlúčiek so slobodou a jednoducho párty ľudia. Ak chcete zažiť šialenu "žúrku" až do rána bieleho, zvoľte návštevu tohoto ostrova. 

Gili Air je ostrov, ktorý zahrňa kúsok z každého zo spomínaných ostrovov. Nájdete tu zaujímavé miesta na romantiku ale aj rušné podniky na zábavu a párty život. Ak patríte medzi "lehátkarov" (človek ležiaci celý deň na lehátku) a chcete len tak ležať, počúvať hudbu, čítať knihu a relaxovať, tak tento ostrov bude práve pre vás.

Prejdime ale k spomínanému videu a spoločne si vychutnajme pohľad do tohoto raja.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho medzi svojimi priateľmi a inšpirujte ľudí vo svojom okolí. 
Nezabudnite sledovať náš facebook instagram kde budú pribúdať ďalšie príspevky či zaujímavé články a samozrejme si kliknite aj na náš YouTube kanál.

 

 

Zdroj: youtube.com, facebook.com/cestujposvete.sk, zdroj fotografii: pixabay.com

12.03.2018 20:30